fbpx wydarzenia | Wydział Prawa i Administracji

wydarzenia

Dnia 10 listopada wizytę na naszym Wydziale złożyły: p. Barbara Bętkowska-Cela,  Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku oraz p. Bernadeta Szymków – Zastępca Dyrektora Izby ds. Kierowania Pionem Logistyki i Usług. Gości podejmował Prodziekan ds. Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju, dr hab. Marcin M. Wiszowaty, prof. UG.

ewa BagińskaZ przyjemnością informujemy, że 27 października 2022 r. w czasie Kongresu Prawa Porównawczego w Asunción (Paragwaj) p. prof.

Z głębokim żalem informujemy, że 16 listopada 2022 roku zmarł Profesor Tadeusz Maciejewski,
wieloletni kierownik Katedry Historii Prawa.

Żegnamy znakomitego naukowca, dydaktyka i wychowawcę wielu pokoleń młodzieży.

Cześć Jego pamięci!

Wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim Pana Profesora

Katarzyna SzlachetkoW październiku br. Rzecznik Praw Obywatelskich Marcin Wiącek zwrócił się do Minister Klimatu i Środowiska Anny Moskwy o podjęcie działań legislacyjnych w zakresie przeciwdziałania zanieczyszczeniu światłem.

Z radością informujemy, że w 1. edycji Akademickiego Budżetu Obywatelskiego (ABO), projekt studencki, zgłoszony przez p. Milenę Kruszewską, studentkę IV roku prawa – uzyskał 1. miejsce !

Dzięki finansowaniu z Akademickiego Budżetu Akademickiego w gmachu naszego Wydziału w miejscu tzw. ogrodu zimowego na parterze powstanie „ogólnouniwersytecka strefa ZERO-STRESS”. Budżet przyznany na realizację projektu wynosi aż 50.000 złotych.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu podsumowującego tegoroczny Zjazd Dziekanów Wydziałów Prawa, który odbył się na Uniwersytecie Gdańskim.

Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza do udziału w spotkaniu z Roberto Riccardim - generałem brygady Carabinieri i dowódcą specjalnej jednostki Carabinieri zajmującej się zwalczaniem przestępczości przeciwko dziedzictwu kultury – Dowództwa Carabinieri ds. Ochrony Dziedzictwa Kultury. Spotkanie odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji w poniedziałek 7 listopada o godz. 16 w Audytorium C. Książka gen. Riccardiego „Detective dell’arte.

Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów WPiA UG do wzięcia udziału w I edycji Akademickiego Budżetu Obywatelskiego! Z przyjemnością informujemy, że do etapu głosowania został dopuszczony projekt ogólnouniwersyteckiej strefy ZERO - STRESS na Wydziale Prawa i Administracji, który zakłada stworzenie kameralnego miejsca pracy i odpoczynku na parterze budynku w ogrodzie zimowym.

O projekcie: